Ahşap Çekiciliğine Yeni Nesil Ahşap Pencere Dokunuşları…

Ahşabın Estetik Duruşu, Dayanıklılığı ve Sağlıklı Doğası Arbor Tasarımlarında Kendini Gösteriyor…

Türkiye’nin en büyük ahşap pencere, kepenk ve masif kapı üreticisi olan Arbor, ürettiği özel tasarım ahşap ve masif ürünleriyle ahşabın estetik duruşunu, dayanıklılığını ve sağlıklı doğasını evlerimize taşıyor. Arbor tasarımlarında ahşap pencere, sürmeli ve giyotinli pencereler, kepenkler; ahşap kapı, balkon kapısı ve kayar katlanır kapı tasarımları ile ahşap dış kapı tasarımları ön plana çıkıyor. Ahşabın çekiciliği, kendini gösteren dekorasyon stilleri ve evlerde farklı bir ambiyans yaratıyor. Ahşap seçimi, doğayı desteklemek ve plastik ürünlerin satışını özendirmemek için sorumlu ormancılığı da teşvik ediyor.

Tüm dünyada yalnız bir trend olarak değil, sağlıklı yapısı ve estetik yönüyle de hızla tercih edilmeye başlanan ahşap; sıcağa, soğuğa ve ses iletimine karşı da plastik ürünlerden daha korunaklı. Ahşap, toz çekmediği ve mekandaki rutubeti emip saldığı için sağlıklı bir ev ortamı yaratmanızı sağlıyor. Ahşap, eko ve gürültüyü emdiğinden ses izolasyonu için iyi bir seçim olmasının yanı sıra huzurlu ortamlar oluşturmanızı da sağlıyor. Ahşap, uzun yıllar dayanıklılığını koruyabildiği ve 50- 300 yıla kadar kalabildiği için ekonomik bir seçim de oluyor. Ahşap, dışarıdan içeriye doğru ısındığı ve yanma/ ısınma enerjisine beton, taş ve çelikten daha fazla ihtiyaç duyduğu için yangınlara karşı daha dayanıklı bir yapıya sahip. Avrupa’da; İngiltere, Fransa, Almanya ve İskandinavya ülkeleri, özellikle ahşap seçimine yönelmiş durumda ve tarihi eserlerde ise zorunlu olarak ahşap kullanılıyor.

Arbor üretimlerinde, soyu tehdit altında olmayan ve endüstriyel ormancılık kapsamında dikilen ağaçları kullanıyor. Sorumlu ormancılık olarak da nitelendirilen endüstriyel ağaç kullanımı ve süreç yönetimleri FSC sertifikasıyla destekleniyor. Arbor’ın doğaya ve çevreye karşı sorumluluk bilinci geliştirmek amacıyla Silivri’de minik bir de korusu yer alıyor.

Arbor, İstanbul-Silivri’de bulunan modern üretim tesisleri ile Türkiye’nin en büyük ve Avrupa’nın ise sayılı ahşap üreticileri arasında yer alıyor.

Arbor’un yurt içinde yer aldığı çalışma örnekleri: SOHO House İstanbul, W Hotels by Hilton İstanbul, Tomtom Gardens, Bomonti Bira Fabrikası İstanbul, Palazzo Donizetti Hotel İstanbul, Bodrum 84 oda ve villa, Boho otel Bodrum, Sümerbank İstanbul, Hereke Halı Fabrikası, Boğaziçi Üniversitesi, İstanbul Sarayları, Sabri Özel Yalısı, , İstanbul Üniversitesi Kütüphanesi, Frej Apartmanı İstanbul, Rumeli Han, Hotel Çelik Palace Bursa, Beyoğlu MiaPera Otel, Arcade İstanbul, Sirkeci Erzurum Han İstanbul, Lalahan Hotel İstanbul, Hasan Tanık Camii Ankara, Beykoz Kasrı İstanbul, Tasarım Vakfı Bodrum, Nato Üssü İzmir, Sultan Vahdettin Konağı, Çamlıca Camii.

Arbor’un yurt dışında yer aldığı çalışma örnekleri: Zac Canal Porte d’Aubervilliers Paris- Fransa, Hotel de Nell Paris- Fransa, Pole Medico –Social Paris- Fransa, 73 Residences Low Energy Consumption Nancy- Fransa, Residences Le Stoa Montpellier-Fransa, Villa Simon Strasbourg-Fransa, Biotiten School Nybiggnad- İsveç, Notre Dame De Gravenchon- Fransa, Kantoor Rosse- Belçika, Residence Jules Verne Fransa, Logements Sociaux, Groupe Scolaire et Gymnase- Fransa.

Arbor, İstanbul-Silivri’de bulunan modern üretim tesisleri ile Türkiye’nin en büyük ve Avrupa’nın ise sayılı ahşap üreticileri arasında yer alıyor.

www.arbor.com.tr

Comments for this post are closed.